وکیل کیفری عالی در تهران

با تخصصی شدن حوزه ی وکالت امروزه پیگیری هر دعوای خاص حقوقی توسط وکیل متخصص و مجرب همان حوزه دنبال می شود. در حقیقت با گستردگی دعاوی و تشریفات پیچیده ی دادرسی ناظر بر هر دعوا یا پرونده، تخصص ویژه ی خود را می طلبد. به همین جهت است که در حیطه ی وکالت نیز با انواع وکیل کیفری، وکیل حقوقی، وکیل ملکی، وکیل خانوادگی و… مواجه هستیم.هدایت و پیگیری دعاوی کیفری بر عهده ی وکیل متخصص کیفری قرار دارد. پرونده ها و دعاوی کیفری یکی از حساس ترین پرونده های حوزه وکالت تلقی می شوند و طبیعتا تنها یک وکیل متخصص در امور کیفری می تواند آن ها را به نحو احسن به سرانجام برساند. آشنایی با انواع دعاوی کیفری و نحوه ی طرح شکواییه کیفری از جمله مسائلی است که یک وکیل کیفری مجرب به جهت احاطه و اشراف کامل به این دسته از دعاوی می تواند یاری رسان شما باشد.با وجود موسسات حقوقی و دفاتر وکالت متعدد در تهران، انتخاب وکیل کیفری عالی در تهران ممکن است دشوار به نظر برسد اما توجه به رزومه کاری وکیل و میزان موفقیت او در پرونده های مشابه کیفری بسیار موثر و کارساز خواهد بود. 

دعاوی و پرونده های کیفری

برای آشنایی با وظایف وکیل متخصص کیفری و لزوم بهره مندی از خدمات مشاوره کیفری، در گام اول لازم است با انواع دعاوی و پرونده های کیفری آشنا شویم.

حتما برای شما یا اطرافیانتان هم پیش آمده است که به دلیل یک حادثه یا اتفاق از یک اقدام مجرمانه متضرر شده باشند یا حتی به عنوان متهم به دادسرا احضار شده باشند. در این حالت شما با یک مسئله ی کیفری مواجه هستید.

در حقیقت دعاوی کیفری آن دسته از پرونده هایی هستند که در ارتباط مستقیم با جرم و مجازات قرار دارند. صدور چک بلامحل، سرقت اعم از حدی و تعزیری، مزاحمت و تهدید، قتل عمدی و غیر عمدی، اختلاس، ارتشا و کلاهبرداری، روابط نامشروع و زنای به عنف و… همگی از جمله دعاوی مهم کیفری هستند.

در حقیقت در پرونده کیفری قانون گذار به جهت آن که شخص مرتکب به راحتی نظم جامعه را زیر پا گذاشته و شخصی را متضرر رفتار مجرمانه خویش کرده است، مجازات تعیین کرده است. در مواردی نیز اهمال شخص و انجام عمل مجرمانه به صورت غیر عمدی را جرم دانسته است و مجازات قانونی را برای مرتکب در نظر داشته است.

وکیل متخصص کیفری

حال که با قلمرو دعاوی و پرونده های کیفری آشنا شدیم به خوبی می توانیم متوجه شویم که نحوه ی عملکرد و اقدام یک وکیل کیفری چگونه است؟

در حقیقت وکیل کیفری با وجود آگاهی از سایر دعاوی حقوقی، فعالیت خود را در زمینه ی دعاوی کیفری به انجام می رساند و به عبارتی در حیطه امور و دعاوی کیفری به یک صاحب نظر تبدیل شده است. واقعیت آن است که تشریفات رسیدگی در دعاوی کیفری با سایر دعاوی حقوقی بسیار متفاوت است و وجود مراجع قضایی کیفری متعدد نیز گویای تخصصی بودن دعاوی و پرونده های کیفری است.

در پرونده های کیفری ما با مسئله ی مجرمیت یا تبرئه شدن متهم مواجه هستیم و چنین امری در برخی از جرایم مانند قتل یا جرایم مستوجب مجازات سلب حیات بسیار حائز اهمیت است تا حدی که در برخی از پرونده های کیفری رسیدگی به پرونده کیفری منوط به انتخاب وکیل کیفری است و در صورت عدم تعیین وکیل، دادگاه خود راسا وکیل تسخیری تعیین خواهد کرد.

یک وکیل متخصص کیفری با تمام مقررات قانونی و رویه ی دادگاه های کیفری در رسیدگی به پرونده های کیفری آشنا است و حتی پس از صدور رای محکومیت در صورت وجود شرایط و اوضاع و احوال قانونی می تواند اعمال کیفیات مخففه و نهاد های تخفیف دهنده مجازات قانونی را از دادگاه کیفری خواستار شود.همچنین در احقاق حقوق شاکی خصوصی نیز تمام تلاش خود را جهت جبران ضرر و زیان بزه دیده به کار خواهد بست.

انتخاب یک وکیل کیفری عالی در تهران با وجود موسسات حقوقی مختلف و با توجه به این امر که تهران با وجود مراجع عالی قضایی مانند دیوان عالی کشور قطب حقوقی ایران تلقی می شود بسیار حائز اهمیت است و در عین حال ممکن است دشوار باشد طبیعتا بررسی رزومه کاری وکیل مجرب کیفری می تواند در این خصوص بسیار راهگشا باشد.

وکیل کیفری عالی در تهران

در انتخاب وکیل کیفری عالی در تهران توجه به موارد زیر می تواند شما را یاری کند:

۱. در درجه اول لازم است به تخصص و مهارت وکیل مجرب توجه داشته باشید. طبیعتا یک وکیل متخصص در امور حقوقی یا خانوادگی در حیطه تخصصی خود دارای مهارت لازم است و به خوبی یک وکیل متخصص در امور کیفری نمی تواند پرونده ی کیفری را به سرانجام برساند.

۲. از آن جا که در برخی از پرونده های کیفری مانند مزاحمت و تهدید پرونده کیفری در ارتباط نزدیکی با حریم خصوصی اشخاص قرار دارد، وکیل کیفری عالی در تهران وکیل مجربی است که نسبت به این مسئله درک کافی و لازم دارد و مشاور امین و رازدار شما می باشد و شما در طرح این دسته از مسائل با او راحتی خواهید داشت.

۳. در انتخاب وکیل کیفری عالی در تهران لازم است به این مسئله توجه داشته باشید که وکالت در زمره مشاغل تخصصی مانند پزشکی قرار دارد و همان طور که برای یک پزشک درمان بیمار در درجه ی اول از اهمیت قرار دارد برای یک وکیل کیفری نیز احقاق حقوق از دست رفته ی موکل حائز اهمیت است. بنابراین وکیل کیفری عالی در تهران شما را در خصوص میزان حق الوکاله به چالش نخواهد کشید و در درجه ی اول خروج شما از چالش کیفری برای او اهمیت دارد.

مشاوره کیفری آنلاین

غالب موسسات حقوقی معتبر به جهت دسترسی اشخاص به خدمات مشاوره کیفری و مشاوره با وکیل مجرب، به ارائه انواع خدمات مشاوره کیفری تلفنی، آنلاین و حضوری پرداخته اند. در این میان با توسعه ی خدمات الکترونیک و گسترش استفاده از فضای مجازی، بهره گیری از این ظرفیت برای ارائه ی انواع خدمات مشاوره کیفری آنلاین می تواند بسیار موثر باشد.

در بسیاری از موارد امکان مراجعه حضوری به وکیل مجرب کیفری وجود ندارد یا مسئله کیفری به قدری فوری است که مراجعه به وکیل کیفری ممکن است منجر به فوت وقت و بی فایده شدن مشاوره کیفری شود. لذا خدمت مشاوره کیفری آنلاین به عنوان یک خدمت نوین حقوقی می تواند بسیار درخور توجه باشد.

طبیعتا استفاده از مشاوره کیفری آنلاین به لحاظ صرفه جویی در زمان و هزینه بسیار مقرون به صرفه تر از مشاوره حضوری با وکیل مجرب کیفری است.

نتیجه گیری

دعاوی و پرونده های کیفری یکی از حساس ترین حوزه های وکالت محسوب می شود که در ارتباط مستقیم با مسئله ی مجرمیت و تبرئه شدن متهم قرار دارد. هدایت و پیگیری این دسته از دعاوی لازم است به یک وکیل متخصص در امور کیفری سپرده شود‌. در این راستا موسسه حقوقی صدرا با برخورداری از کادر مجرب مشاورین کیفری و وکیل کیفری عالی در تهران می تواند راهنمای شما در طرح شکایات کیفری و پیگیری انواع دعاوی کیفری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید